КАБІНЕТ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ


Марії Кравчук

Ентезопатія сухожиль сідничної області

Ентезопатія сухожиль сідничної областіЗначна кількість пацієнтів скаржиться на біль в нижній частині спини з іррадіацією в ділянку тазу, а саме (сідничних бугрів, лобкової кістки, великих вертлюгів та по передній верхній клубовій ості) та поставленим діагнозом ентезопатія.
Термін ентезопатія вживають при запаленні сухожилля в області його кріплення до кістки.
Характерним є біль, який не знімається виключно медикаментами, має постійний, прогресуючий характер, може поширюватися на суміжні суглоби, а саме місця прикріплень м’язів.
Починається перебіг дегенеративно-дистрофічного процесу в тканинах, який призводить до дискомфорту в районі тазу після навантаження, з наступним збільшенням площі та інтенсивності болю.
Даний стан може існувати як самостійне захворювання, або бути передвісником чи наслідком урологічних, гінекологічних, проктологічних проблем.
Відрізнити ентезопатію від інших станів можемо за допомогою суміжних спеціалістів та додаткових апаратних методів обстеження.
Лікування включає медикаментозну терапію спільно з фізичною терапією, масажем, УХТ, лазерною терапією.
Основна ціль – зменшення запального процесу, покращення місцевого кровообігу, нормалізації тонусу м’язів та відновлення нормальної амплітуди рухів.